JičínStart98
4:6(3:3,0:2,1:1)
ne 20. 11. 2022 16:00 @ Sportovní areál Jičín, Extraliga žen, 11. kolo

Tygřice zapisují další tři body, v Jičíně urvaly vítězství 6:4

Úspěšnou cestou za třemi body mají za sebou naše ženy. Utkání se ale rozhodně nevyvíjelo podle představ, protože to byl zpočátku Jičín, který diktoval průběh zápasu. Pražský celek ale předvedl další z mnoha svých pověstných obratů a ve třetí třetině už si své vedení pohlídal.

Úvod utkání nabídl mnoho gólových šancí domácích. Ujala se hned první střela na branku Kristýny Janglové, kterou šel Jičín do vedení. Dalších pár minut byly k vidění šance na obou stranách. Poté ale opět udeřily domácí, když se prosadily po standardní situaci. Pak přišla silná pasáž Tigers, prosadila se Hana Chaloupková z brejkové situace, následně Kateřina Kovaříková, která využila dlouhého výhozu Kristýny Janglové. Obrat dokonala opět Kovaříková po přihrávce Kristýny Vejvodové. Poslední slovo v první třetině ale řekly domácí, konkrétně Gabriela Žůrková, která potrestala chybnou rozehrávku Tigers.

Stav 3:3 se nezměnil ani v přesilovce Startu, a tak si diváci museli počkat na gól až do 25. minuty. Po nahození Kristiny Zlatníkové tečovala míček do branky Eliška Poláková. O chvíli později si obě hráčky role vyměnily a zasloužily se o dvougólové vedení Tigers.

Ve třetí části zachránila naše ženy od inkasovaného gólu Janglová, která znemožnila Žůrkové přidat branku z trestného střílení. Ve 49. minutě navýšila vedení Tereza Hanzlíková po perfektně sehraném protiútoku. Jičín ještě dokázal snížit, následná hra v šesti ale domácím ovoce nepřinesla, a tak Tigers zapsaly v Jičíně tři důležité body.

Příští zápas odehrají ženy na domácí půdě v neděli, kdy budou hostit vedoucí Vítkovice.