Související zápasy

Start98

Tygřice během série stupňovaly své výkony, recept na Chodov ale nenašly a sezóna pro ně končí

Nepříznivý vývoj série se o víkendu snažily zvrátit naše ženy, které na Jižním Městě přivítaly Chodov. Ten po dvou zápasech vedl v sérii 2:0. Šance na prodloužení série ale pro Tigers zhasla po výsledcích 3:7 a 2:4.

Třetí utkání čtvrtfinále

Naděje na první bod v sérii dostaly zásadní trhlinu již v úvodní dvacetminutovce sobotního střetnutí. Chodovu vycházelo prakticky vše na co sáhl a za dvacet minut rozvlnil síťku v domácí brance celkem šestkrát.

Ve druhé třetině se hra přeci jen trochu vyrovnala a ve 25. minutě se konečně radovaly i domácí hráčky, přihrávku Elišky Polákové zužitkovala Sabina Šnajberková, Chodov však s odpovědí dlouho neotálel. O minutu později byl rozdíl ve skóre zásluhou Emilie Skalíkové opět šestigólový. Poslední slovo v prostřední části však měla Tereza Hanzlíková. Stav 2:7 po 40 minutách však nevěštil pro Start nic dobrého.

Závěrečnou třetinu si již Chodov pohlídal, Tigers nepouštěl do nebezpečných šancí a když už ano, tak si s nimi poradila brankářka. I přes veškerou snahu se svěřenkyně Elišky Hofmanové zmohly pouze na kosmetickou úpravu výsledku. Podruhé v zápase se trefila Hanzlíková. Třetí bod v sérii však putoval na Chodov, který zvítězil poměrem 7:3.

Čtvrté utkání čtvrtfinále

V kritické situaci a za stavu 0:3 odvracely ženy konec letošní sezóny. A v úvodu to vypadalo dobře, po dvou minutách totiž Poláková našla Kristinu Zlatníkovou, která otevřela gólový účet zápasu. Bohužel vedení vydrželo jen zhruba čtyři minuty. Markéta Prontekerová dostala na zakončení příliš prostoru a neměla problém s vyrovnáním na 1:1. Tigers bojovaly statečně a ve 20. minutě šly znovu do vedení. Na své sobotní představení navázala Hanzlíková, jež určila stav 2:1 po první třetině.

Ve druhé části Chodov šlápl na plyn a zasypal branku domácích hned 12 střeleckými pokusy. Kristýna Janglová však předváděla skvělé zákroky a dlouho držela svůj tým ve vedení. Nestačila až na střelu Karolíny Janatkové ze 31. minuty. Krátce po polovině utkání se tak začínalo od nuly.

Chodov byl střelecky aktivnější i v závěrečném dějství a za svou aktivitu byl odměněn. Vendula Štolbová poslala hosty poprvé v zápase do vedení. I přes veškerou snahu se hráčkám Startu nepovedlo zápas srovnat, nepomohla ani závěrečná power play. Naproti tomu Chodov zvýšil čtyři minuty před koncem zásluhou Marie Havlíčkové na 4:2 a mohl tak slavit postup do semifinále. Naše ženy se rvaly statečně a odehrály nejlepší zápas série, bohužel to na ale silného soupeře nestačilo.