Související zápas

Start98
OlomoucStart98
9:6(2:1,3:3,4:2)
ne 13. 11. 2022 15:00 @ SH Čajkaréna Olomouc, Extraliga žen, 9. kolo
44_20221114_131846.jpg

Tygřice na Hané neuspěly, nepomohl ani hattrick Kovaříkové

Ženy sehrály s Olomoucí divoké utkání. Vedení ze přelévalo ze strany na stranu, o vítězi se rozhodovalo až ve třetí části. Tygřice však nedokázaly smazat manko ani v závěrečné power play, a tak na Hané zapsaly porážku 6:9.

Diváci v Čajkaréně viděli v šesté minutě první branku domácích, po které následovala dlouhá pasáž bez větších gólových šancí. Tu rozsekla až Barbora Špičková, která utekla domácí obraně a chladnokrevně zakončila. Stav 1:1 nevydržel dlouho, Hanačky gólem do šatny získaly vedení zpět.

Druhá část nabídla hned dva obraty. Nejprve se trefila Markéta Baťková, která střelou z půlky srovnala stav utkání. Do vedení dostala Tigers Kateřina Kovaříková střelou z velkého úhlu. Poté se o slovo opět přihlásila Špačková, která se nacházela ve správný čas na správném místě, takže pohotově doklepla míček do branky po střele Kristiny Zlatníkové. Pak se ale role na hřišti opět prohodily, Tigers ubraly na aktivitě a otěže utkání převzala Olomouc, která se třemi brankami znovu ujala vedení. Stav po 40 minutách byl 5:4 pro domácí.

Tygřice v úvodu třetí části zaujaly paradoxně spíše defenzivní postavení, což nahrálo do karet Hanačkám, které si dvěma góly vytvořily pohodlný náskok. Ve druhé polovině třetí třetiny přišlo hned dvojí vyloučení z řad domácích, takže Pražačky dostaly k dispozici početní převahu 5 na 3. Tu se podařilo Startu využít zásluhou spolupráce mezi Kristýnou Vejvodovou a Kovaříkovou, přičemž tato dvojice udeřila i hned v zápětí, kdy ještě pokračovala výhoda jedné hráčky v poli navíc. Tygřice povzbuzeny dvěma góly zkusily risk bez brankářky, vyrovnat však nedokázaly, naopak samy inkasovaly další dvě branky a bylo rozhodnuto. Olomouc porazila Tigers poměrem 9:6.

Další utkání čeká ženy ve čtvrtek, kdy nastoupí proti FbŠ Bohemians.

Související články

Start98
42_20221110_083626.jpg

PREVIEW: Tygřice jedou bojovat na Hanou, muži se představí na půdě Hattricku Brno

Oba elitní týmy se představí v neděli. Tygřice míří na půdu Olomouce, která zatím letos nepředvádí takové výkony, jaké se před sezónou čekaly. Charitativní utkání na podporu Člověka v tísni začíná v Čajkaréně v 15 hodin. Mužský tým vyráží do Brna, kde se střetne s aspirantem na postup, který ale zůstává poněkud za očekáváním. Zápas čtvrtého a šestého celku startuje v 18 hodin.