17_20220912_111909.jpg

Tygřice schytaly na úvod sezóny debakl, Vítkovicím podlehly 2:10

Los extraligy žen přihrál Startu hned na začátek sezóny těžkého soupeře. Ostravský celek byl i přes loňský neúspěch v semifinále favoritem a svou roli potvrzoval od začátku utkání. Rytířky v domácím prostředí od začátku utkání diktovaly tempo a pohodlně dokráčely ke třem bodům.

První zaváhání v rozehrávce, první gól do sítě Startu. Už po 29 sekundách mohli diváci na Dubině přihlížet přesnému zásahu Vítkovic. Netrvalo dlouho a Rytířky navýšily své vedení znovu. Ve druhé polovině prvního dějství donutily třemi slepenými góly Tigers k vybrání oddechového času. Poté se Startu podařilo vystupňovat svou aktivitu a za to byl odměněn přesilovkou, kterou využila po přihrávce Terezy Hanzlíkové Kristýna Vejvodová.

Druhá třetina se odehrávala především na půli Tygřic, které ale statečně vzdorovaly vítkovickému tlaku. Bohužel se ale objevily nezdary v rozehrávce, které tým v modrém nekompromisně trestal dalšími góly. 

Světlá chvilka se objevila na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy po excelentním výhozu vyslala brankářka Kristýna Janglová do samostatného úniku Veroniku Balejovou. Ta zachovala chladnou hlavu a v zakončení se nemýlila. Vítkovice ale s odpovědí přispěchaly záhy, a tak na světelné tabuli po utkání svítilo skóre 10:2 pro domácí.