Tygřice sympaticky vzdorovaly, nakonec mistryním podlehly 3:7

Nedělní zápas skončil pro naše ženy nelichotivým výsledkem. Ačkoli za 60 minut vyprodukovaly stejný počet střel jako soupeř, tým z Ostravy se prezentoval lepší produktivitou, což nakonec zápas rozhodlo.

Tigers inkasovaly hned v první minutě utkání, když skákavá střela propadla za záda debutující brankářky Terezie Tomanové. Na odpověď ale fanoušci na Jižním Městě nečekali dlouho, protože už ve třetí minutě se trefila Anna Macháčková po přihrávce Elišky Polákové. Následovala silná pasáž Startu. Domácí se tlačily do zakončení a byly odměněny dalším gólem, tentokrát z dílny dvojice Zlatníková-Špačková. FBC se znovu prosadilo až v 16. minutě. Ostrava si vzala ještě do konce třetiny vedení zpět. Do šaten se tak šlo za stavu 2:3 pro domácí.

V úvodu druhé části přišel dvouminutový trest pro domácí, ty ale nedaly nejúspěšnější přesilové formaci Extraligy šanci. Ve hře 5 na 5 se ale Ostrava dokázala prosadit. Záhy přišlo další vyloučení pro Tigers, tentokrát se jim už nepodařilo oslabení ubránit. Přišel tak rozhodující moment celého utkání, protože si FBC vybudovalo tříbrankový náskok.

Na začátku třetí části bylo k vidění mnoho střeleckých pokusů Startu, většinu z nich ale hatila brankářka Tomšová. Ostrava si naopak ve 49. minutě zajistila už čtyřgólový náskok. Nakonec se ujala ještě jedna střela Tygřic, trefila se Poláková po nahrávce Zlatníkové. Za utkáním udělalo tečku FBC, které si vzalo v 57. minutě čtyřgólové vedení zpět. Ani v závěrečné power play se skóre už nezměnilo, a tak ženy zapsaly s mistrem porážku 3:7.

Další utkání mají na programu 13.11., kdy je čeká zápas na Hané.