Start98
Start98Tatran
4:6(1:3,0:1,3:2)
ne 22. 1. 2023 17:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 18. kolo

Tygřice těsně podlehly Tatranu, ve stíhací jízdě nedohnaly manko z první třetiny

Ženy v derby zapsaly těsnou porážku. Tatran za vítězstvím vykročil již v úvodu zápasu, když v sedmé minutě vedl už 3:0. Navzdory velkému počtu šancí ale nedokázaly Tygřice manko dotáhnout a prohrály 4:6.

Od úvodních vteřin byly na míčku více hostující hráčky. Ze své herní převahy vytěžily první branku v čase 2:52. Následovala divoká pasáž, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Gólové šance byly k vidění na obou stranách. Tatran následně zapsal dva góly, které dělilo pouhých devět sekund. Tigers ale nesložily zbraně a do konce první třetiny se také zapsaly do statistik, o gól do šatny se postarala Eliška Poláková.

Na začátku druhé části měl Start k dispozici přesilovku, ze které ale nijak výrazněji nezahrozil. Větší šance si domácí tvořily ve hře 5 na 5. Veškeré útočné snahy ale ztroskotaly na hostující brankářce Šolleové. Tatran následně předvedl domácím, jak naložit s gólovou šancí, když ve 26. minutě odskočil znovu do tříbrankového náskoku. Nešťastný střet na půlce hřiště potrestal rozhodčí trestem 2+2 minuty a domácí hrály dlouhou dobu v početní nevýhodě. Tatran ale do šance nepustily. Diváci tak na Jižním Městě viděli ve druhé třetině jedinou branku.

O snížení se ve 44. minutě postarala nejlepší hráčka utkání Veronika Balejová, která se neohroženě prodrala hostující obranou a nechytatelně zavěsila. Záhy se s góly roztrhl pytel. Střešovice si vzaly zpět svůj náskok gólem z brankoviště. Další gól z bezprostřední blízkosti zapsala Kristýna Vejvodová, která dokázala trefit míček ze vzduchu. Oba týmy nadále držely vysoké tempo. Další branku z něj vykřesaly pro změnu Střešovice v čase 52:18. Gól naděje vstřelila v 57. minutě Balejová po kombinaci s Polákovou, jednalo se ale o poslední značku v zápise o utkání. Start tak doma neuspěl a zapsal porážku 4:6.

Příští utkání odehrají ženy už ve středu, kdy je čeká netradičně dopolední utkání s Chodovem!