Start98Znojmo
5:2(2:0,1:1,2:1)
út 10. 1. 2023 19:30 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 20. kolo

V dohrávce muži přetlačili Znojmo a zapsali důležité vítězství

Odveta proti Znojmu se nesla ve znamení velkého počtu střel, oba týmy drželi svými výkony brankáři. Z duelu nakonec vyšel vítězně Karel Hodík, který svému týmu pomohl ke třem bodům za výhru 5:2. Výraznou postavou utkání byl také Martin Fenik, jenž zapsal už svůj 27. kanadský bod.

Úvodní minuty zápasu nabídly gólové šance na obou stranách. Oběma týmům ale trvalo delší dobu, než seřídily mušku. Jako první se přesně trefil ve 12. minutě Tomáš Matoulek, když dorazil svou vlastní střelu za záda hostujícího brankáře. O půl minuty později na něj navázal domácí kapitán David Jirásek, který se prezentoval fantastickou dělovkou z poloviny hřiště.

Druhou část začali aktivněji domácí hráči. Znojmu se ale podařilo v čase 22:16 usměrnit skákavý balonek a prostřelit do té doby bezchybného Hodíka. Ten byl také za své výkony vyhlášen nejlepším hráčem utkání. V dalších minutách rozhodčí udělili každému týmu dvouminutový trest, nikomu se však nepodařilo početní převahu zužitkovat. Na 3:1 z pohledu Startu navýšil ve 36. minutě po rychlé kličce Adam Pospíchal.

Začátek třetí části přinesl znovu po jednom vyloučení na každé straně, i tentokrát ale zůstaly fauly nepotrestány. Pohlednou branku si připsal také Fenik, jenž ze vzduchu trefil nahrávku Marka Šmída a v 50. minutě utkání navyšoval už na 4:1. V čase 56:06 korigoval skóre z pohledu Znojma Martin Pánek, jeho tým se ale na další nápor nezmohl. Hostující hráči naopak propadli emocím a v závěru utkání si vysloužili od rozhodčích dva dvouminutové tresty a dokonce jeden trest osobní. V poslední minutě zápasu se Start nakonec dočkal přesilovkového gólu, který obstaral Fenik po nahrávce Tomáše Josefoviče.

V příštím utkání budou muži hostit Letku. Hrát se bude 22. ledna na Jižním Městě.