Související zápasy

Start98
65_20230104_092013.jpeg

PREVIEW: Tigers čeká souboj o páté místo, muže domácí odveta se Znojmem

První zápasy v novém roce jsou tady! Ženy se představí v neděli na Jižním Městě proti Bulldogs Brno, hrát se bude od 16 hodin. Muži netradičně v úterý hostí Znojmo, zápas začne na hale Jedenáctka v 19:30.

Nedělní utkání žen nabídne kromě souboje o pátou pozici také střet dvou ofenzivních tahounek svých týmů. Na jedné straně bude chtít svůj gólový účet vylepšit Kateřina Kovaříková, která vsítila za tuto sezónu už 22 branek a nachází se na druhém místě ve statistikách soutěže. Za Bulldogs se bude snažit prosadit Anna Brucháčková, která posbírala již 36 kanadských bodů. V prvním vzájemném měření sil ale nepadlo tolik branek, jak by se podle produktivity hráček dalo očekávat. Zápas skončil poměrem 4:3 pro Brno. Tigers budou mít nyní slibnou příležitost, aby těsnou prohru z prvního utkání před svými fanoušky odčinily. 

Mužský celek bude rovněž v odvetě napravovat těsnou prohru. Znojmu Start v říjnu těsně podlehl, když nedokázal dohnat manko z úvodu zápasu a prohrál 4:5. Tým z města okurek v posledních zápasech nevykazoval dobrou formu, naposledy zvítězil v polovině listopadu minulého roku. Tehdy dokázal přetlačit Aligators Klobouky, které se krčí na dně tabulky. Start poslední výhru zapsal s tím samým soupeřem, utkání ale došlo až do nájezdů. Oba celky tak budou mít v úterý možnost prolomit své trápení a získat veledůležité body. Momentálně se totiž nachází na 11. a 12. pozici se shodným počtem 20 bodů. 

Související články

Start98