BohemiansStart98
8:6(2:1,3:4,3:1)
so 18. 2. 2023 19:00 @ Jedenáctka VS, Extraliga žen, 21. kolo

Ve vyrovnaném derby ženy podlehly Bohemians, padlo 14 branek

V zápase o šesté místo hrály oba týmy vyrovnanou partii. Zlomový moment nastal v úvodu třetí třetiny, kdy Klokanky vstřelily dva slepené góly, které nakonec určily konečný rozdíl ve skóre. Tigers padly 6:8.

První útočné snahy obou týmů končily většinou na blocích. Více na balonku byl zpočátku domácí tým, přesto ale první branku zapsal Start. Kateřina Kovaříková po úspěšném napadání vypíchla balonek obránkyni v zelenobílém a zakončila přesně do levé šibenice. Vyrovnání viděli diváci na Jedenáctce o dvě minuty později z hole Strnadové, jež po chybné rozehrávce Tygřic tváří v tvář Kristýně Janglové uspěla. Stejná hráčka v čase 15:53 otočila skóre ve prospěch Bohemians. V posledních minutách první třetiny byl více na míčku hostující tým, nicméně žádná výrazná šance z toho nevyplynula.

Druhá část začala za stavu 2:1 pro Klokanky. Po pěti minutách se skóre měnilo znovu v jejich prospěch, přičemž tentokrát udeřily po standardní situaci. Nedlouho poté dostaly Tigers k dispozici přesilovou hru, kterou zužitkovala Kristýna Vejvodová ranou téměř z poloviny hřiště. Vyrovnání zařídila hostujícímu týmu Veronika Balejová, když se nejlépe zorientovala v předbrankovém prostoru a míček zametla mimo dosah gólmanky. Stejná útočnice se zapsala do statistik za osm minut znovu, tentokrát parádní trefou po šikovném výhozu Janglové. Vedení Tygřic ale vydrželo bezmála dvě minuty, Bohemians dorovnaly z dorážky na 4:4. Ani to nebylo ve druhé třetině vše. S rychlou odpovědí totiž přispěchala Kristina Zlatníková, která utekla po levém mantinelu a propálila vše, co měla v cestě. Klokanky se trefily o 25 sekund později a bylo vyrovnáno na 5:5.

Obrana Startu dovolila Bohemians vstřelit dva slepené góly, kterými se ve 43. minutě dostaly do trháku. V polovině poslední periody měly Tigers k dispozici druhou přesilovou hru utkání, tentokrát ale nikdo nemířil přesně. Gól naděje vykřesala po skvělém napadání Elišky Polákové Zlatníková. Její padáček zapadl za záda brankářky a stav byl 6:7 z pohledu Startu. Koncovka utkání byla stejně napínavá jako celý jeho průběh. Hosté se v 58. minutě odhodlaly k risku bez brankářky, kdy ale po chybné rozehrávce inkasovaly. Ani přes útočné snahy v závěru zápasu nedokázaly už ženy soupeře potrápit.

Poslední utkání základní části odehrají Tigers 26. února, kdy budou hostit Jičín.