OstravaStart98
8:2(1:1,2:0,5:1)
so 28. 1. 2023 17:00 @ ČPP Aréna Ostrava, Extraliga žen, 19. kolo

Ženy neobstály v souboji s mistryněmi, ty rozhodly v přesilovkách

Ve venkovním utkání Tigers padly. S Ostravou dlouho držely krok, střelecká impotence jim ale znemožnila dosáhnout lepšího výsledku a zapsaly porážku 2:8.

Úvodní minuty nabídly několik gólových šancí Ostravy. Všechny pokusy ale ztroskotaly na dobře blokující obraně Startu, hodně práce měla také Kristýna Janglová. První gól padl v ČPP Aréně v v 10. minutě, kdy se na vlastní polovině rozeběhla Markéta Baťková, prosvištěla obranou FBC a přesně zavěsila. Dále byly k vidění střelecké pokusy na obou stranách, domácím se nakonec podařilo Janglovou překonat z dorážky.

Stav 1:1 trval i přes divoké tempo až do 28. minuty. Domácí útok předvedl parádní kombinaci do prázdné brány a zařídil vedení týmu v modrém. V čase 30:08 navyšovala na 3:1 Zagórska po hrubé chybě Tigers.

Ačkoli Start ještě živil naděje na zvrat v zápase, nedokázal přesně mířit. Útočné choutky projevovaly hostující hráčky i po obdržených gólech, nicméně nedokázaly překonat s přehledem chytající Tomšovou, mnohdy jejich střely ani nemířily mezi tři tyče. Další pohlednou kombinací na tři rychlé přihrávky navýšila Ostrava už na 4:1. Pak přišel rozhodující moment utkání. Tigers hrály v oslabení, kde si dlouho vedly dobře, ale FBC si trpělivou hrou došlo pro pátou branku. Netrvalo dlouho a Startu byl znovu odpískán faul, který rozhodčí potrestali dvěma minutami. Střelecká pohoda domácích trvala i dál a vedla ke gólu na 6:1. Dvě minuty poté se nádherně trefila Anežka Pěnkavová, jejíž střela doplachtila až do odkrytého růžku branky. Rozjetá Ostrava se ale nechala vyvést z míry a dvěma dalšími brankami pohodlně potvrdila své vítězství.

Následující víkend je na programu reprezentační pauza, Tigers tak uvidíme v akci až 11. února.