Start98Bulldogs
5:8(3:1,1:3,1:4)
ne 8. 1. 2023 16:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 16. kolo

Ženy neudržely vedení z první třetiny a podlehly Bulldogs 5:8

Dobře rozehraná první třetina nepřinesla základ budoucího úspěchu. Bulldogs dokázaly ve druhé části srovnat a v poslední dvacetiminutovce zvrátily utkání ve svůj prospěch.

Hned na začátku zápasu měly Tygřice k dispozici přesilovou hru. Skóre se ale změnilo až o několik minut déle, když se přesně trefila Kristýna Vejvodová. Vyrovnání Brnu zařídila ve 13. minutě Michaela Žáková, její dalekonosná střela ale byla na dlouho posledním úspěchem oranžových barev. Vedení vrátila domácím zpět nejlepší hráčka utkání Barbora Špačková, jež využila nahrávky Moniky Škorpové. V 15. minutě navýšila na 3:1 Kristina Zlatníková po přihrávce Hany Chaloupkové. Ta svou spoluhráčku zašla volnou na středu, odkud se Zlatníková nemýlila.

Stav se změnil už po 53 vteřinách druhé části, Brno se opět gólově připomnělo snížením na 2:3. Následně viděli diváci na Jižním Městě rychlou kombinaci první pětky domácích, na jejímž konci stála Špačková, která zapsala druhou branku v utkání. Následovala pasáž plná nepřesností a zmařených gólových šancí. Do konce druhé třetiny ale Bulldogs v čele s Annou Brucháčkovou dokázaly vyrovnat a do poslední části se šlo za nerozhodného stavu.

Psychickou výhodu si do třetí třetiny přenesl hostující tým, což potvrdila po třech minutách Brucháčková. Brno v čase 47:35 dokonce odskočilo do vedení 6:4 a nastal tak zlomový moment utkání. Start ještě mohl oslavit gól naděje, který zařídila v přesilové hře Škorpová, nicméně poslední slovo si vzal tým z Brna. Při power play Tigers, které riskovaly s odkrytými zády, vstřelil další dvě branky a upravil konečný výsledek na 8:5.

Příští utkání odehrají ženy až 22. ledna, kdy je čeká derby s Tatranem Střešovice.