Start98Chodov
3:17(0:2,0:8,3:7)
so 15. 10. 2022 19:30 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 6. kolo

Ženy schytaly krutý debakl. Oslabená sestava Tigers podlehla Chodovu 3:17.

Ženy nedokázaly silnému Chodovu vzdorovat a z jihoměstského derby si odnesly tučný gólový příděl. Dílčí úspěch zaznamenaly až v závěru utkání, kdy se jim podařilo Janu Christianovou třikrát překonat.

Úvod utkání nenasvědčoval tomu, že se bude jednat o jednoznačnou záležitost. Tigers dokonce soupeře přestřílely v poměru 10:8. Žádný pokus ale nenašel cíl. Naopak Chodov dokázal dvakrát využít nepozornosti bránících hráček. Nicméně situace po první třetině nevypadala pro Start bezvýchodně.

Ve třetí minutě druhé části vstřelily hosté dvě branky, čímž donutily domácí tým k vybrání oddechového času. Ten ale měl pozitivní vliv spíše na hráčky v bílém, kterým se podařilo do konce třetiny vstřelit ještě šest branek. Do šaten se tak šlo za hrozivého stavu pro Tigers - 0:10.

Do třetí části vystřídala v brankovišti KristýnuJanglovou Michaela Galušková. Tu ale Chodov nenechal pořádně rozkoukat a znovu rozjel svůj brankostroj. Zbraně ale ani za stavu 0:12 nesložila Zuzana Mervartová, která krásnou střelou od mantinelu vymetla všechny pavučinky v pravém rohu branky. Chodov odpověděl ale ve velkém stylu, neboť zaznamenal další čtyři přesné zásahy. V poslední minutě se o slovo ještě přihlásila Kristina Zlatníková, která se prosadila po pěkné individuální akci. Navázala na ni Kateřina Kovaříková, když zaznamenala gól z dorážky. Jednalo se však pouze o kosmetickou úpravu skóre.

Příští zápas odehrají Tigers v sobotu 22.10. ve střešovické Stodole proti Tatranu.