Start98
Panthers PrahaStart98
5:8(2:1,2:1,1:6)
ne 25. 9. 2022 16:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 3. kolo

Další povedený obrat. Tygřice rozhodly o vítězství nad Panthers v posledních osmi minutách

Ženy v nedělním derby opět nezačaly dobře. V zápase hned čtyřikrát dotahovaly a téměř po celou dobu tahaly za kratší konec. Ve třetí třetině ale přišel šestigólový obrat, který přinesl Tigers tři body za výhru 8:5. Velký podíl na vítězství měla Monika Škorpová, když zapsala čtyři kanadské body za gól a tři asistence.

Do zápasu vstoupily aktivněji hostující hráčky. Navzdory mnoha vytvořeným šancím ale nedokázaly procedit balonek za záda domácí brankářky. Naopak Panthers se mohly pyšnit dobrou produktivitou, z pěti střel se dvakrát prosadily. Ztrátu zmírnila nejlepší hráčka utkání Tereza Hanzlíková, která skórovala při vlastním oslabení.

V úvodu druhé části se postarala o srovnání Škorpová, která svým pohotovým nahozením překonala domácí gólmanku. Další trefu ale zaznamenaly domácí. Následně se jim podařilo využít i trestné střílení a Start tak odcházel do šaten s dvougólovým mankem.

Poslední dvacetiminutovka nabídla divákům bohatou podívanou. Ve 46. minutě už bylo srovnáno po gólech Elišky Polákové a Kristiny Zlatníkové. Morální výhodu tedy měl na své straně Start, který se hnal za obratem. Domácí si vzaly svůj náskok zpět po dalším využitém trestném střílení. Pak už ale přišla chvíle, kdy Tigers své soupeřky definitivně zlomily. Na koně svůj tým posadila v 53. minutě Kristýna Vejvodová, o pár vteřin později zařídila vedení Hanzlíková. Za pár minut se přesnou ranou prezentovala Anna Macháčková a ačkoli se domácí snažily zvrátit zápas v power play, Vejvodová jejich risk s odkrytými zády potrestala.

Tygřice se tak dobře naladily na domácí zápas, ve sváteční den budou hostit Mladou Boleslav.