Související zápas

Start98
Start98Bohemians
9:8(2:4,4:2,3:2)
čt 17. 11. 2022 19:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 10. kolo
47_20221118_152945.jpg

Tigers ovládly divokou přestřelku s Bohemians, drama rozsekla Sabina Šnajberková

Sváteční zápas nabídl 17 branek, sedm vyloučení a rekordní návštěvu. Tygřice v utkání prohrávaly 2:6, ve druhé třetině ale vstaly z mrtvých a čtyřmi góly stav srovnaly. Ve třetí části pokračovala gólová přetahovaná, vítězství domácím přisoudila až v 57. minutě Sabina Šnajberková.

Utkání začaly lépe domácí, ve třetí minutě se trefila Hana Chaloupková. Hráčky Bohemians následně dvakrát za sebou skórovaly po střele z půlky. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky rozhodčí vylučovali za sekání, což potrestala Kateřina Kovaříková po přihrávce Kristiny Zlatníkové. Stav 2:2 se záhy znovu měnil, dvě zaváhání v domácí obraně umožnila Klokankám utéct do vedení 4:2.

Bohemka si do druhé části přenesla lauf z konce první třetiny, díky čemuž se po dvou dalších brankách ocitla ve čtyřgólovém trháku. Následné minuty ale byly výhradně v režii domácích. Průběh utkání diktovala především Kovaříková, která se nejprve prosadila z trestného střílení a následně zaznamenala gól v přesilové hře. O půl minuty později utekla obraně Bohemians Anežka Pěnkavová, která svým projektilem snižovala na 5:6. Start ještě přidal vyrovnávací gól do šatny, o který se postarala Kristýna Vejvodová po krásném pasu Kovaříkové. 

Třetí část začala pro domácí nemile, protože Klokanky šly opět do vedení. Po klidnější pasáži přišlo vyvrcholení dramatického utkání. 108 fanoušků sledovalo v čase 52:12 vyrovnání Tigers, které svým druhým gólem zajistila Pěnkavová. O chvíli později na ní navázala Eliška Poláková, která s přehledem proměnila nařízené trestné střílení. Svým gólem donutila Bohemians k vybrání oddechového času, po kterém přišlo vyrovnání na 8:8 z hole Karolíny Mezerové. V čase 56:46 si ale míček vzala Sabina Šnajberková, která ranou z půlky definitivně rozhodla o vítězství Tigers v poměru 9:8.

Povzbuzené Tygřice se k dalšímu zápasu vydají do Jičína, kde se představí již tuto neděli.

Související články

Start98
45_20221115_091302.jpg

PREVIEW: Sváteční den ve znamení zápasů elitních týmů

17. listopad nebude letos jen svátkem studentů. Velký den budou mít i všichni fanoušci Startu, neboť se oba elitní týmy představí na Jižním Městě. Nejprve muži hostí České Budějovice, následně nastoupí ženy proti FbŠ Bohemians. V pauze mezi zápasy proběhne také autogramiáda stříbrných reprezentantů z mistrovství světa, na Jižní Město zavítá Tom Ondrušek, Filip Forman a Martin Kisugite.