Start98Liberec
9:5(0:2,2:0,7:3)
so 17. 9. 2022 19:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 2. kolo

Tygřice předvedly famózní otočku, zápas proti Liberci nabídl dva hattricky

V úvodní třetině Tigers na hřišti tahaly za kratší konec. Přesná zakončení domácích hráček začala přicházet až po 22 minutách hry. Ještě na začátku třetí části byl stav nerozhodný, ovšem v poslední dvacetiminutovce tygřice dominovaly ve všech aspektech hry a definitivně strhly zápas na svou stranu. Velký podíl na vítězství 9:5 měla Kateřina Kovaříková a Kristina Venerová, oběma se podařilo zkompletovat hattrick.

První domácí zápas ženy rozehrály podle nejhoršího možného scénáře. Po úvodní části prohrávaly o dvě branky a soupeřky ze severu Čech tak šly do šaten spokojenější.

Pochybnosti o výsledku zmírnila druhá třetina. Dvakrát za sebou se totiž prosadila mladá posila Startu Venerová, která se nejprve prokličkovala až do zakončení, kdy nekompromisně pálila do pravé šibenice. Podruhé se po odskoku na velké brankoviště trefila do podobného místa znovu. Před poslední dvacetiminutovkou tak byl stav nerozhodný 2:2.

Třetí část už byla výhradně v režii domácích. V první minutě poslala svůj tým poprvé za zápas do vedení Kovaříková a následně se s góly Startu roztrhl pytel. Za neustávající podpory fanoušků skóroval pětkrát za sebou a vytvořil si tak pohodlný náskok. Liberec následně dokázal zmírnit ztrátu při risku bez brankáře, výhru v zápase ale gólem do prázdné branky pojistila Kristýna Vejvodová. Tigers si tak připsaly tři body do tabulky za výhru 9:5.

V dalším kole se střetnou s Panthers Praha, zápas se odehraje 25.9. v Rudné.